S čím pracuji?

Zabývám se poradenstvím a koučingen. Moje práce je inspirována psychoterapií, bodyterapií a divadlem. Kromě invididuálního sezení nabízím poradenství pro páry, práci ve skupině a meditace.

Bodyterapie

Psychoterapie zaměřená na tělo (bodyterapie) integruje práci s tělem, energií a verbální terapii. O její rozvoj se zásadně zasloužil ve 30. letech 20. století rakouský psychoterapeut Wilhelm Reich, když začal v terapii pracovat s dechem, tělem a jeho energií.
Jeho práci později rozvinuly terapeutické přístupy bioenergetiky, biodynamiky, biosyntézy nebo primární terapie.

Biodynamická psychoterapie byla založena norskou psychoterapeutkou Gerdou Boyesen a dále rozvíjena jejími dcerami Ebbou a Mona-Lisou a jejich sestřenicí Grace. Přístup integruje a volně se pohybuje mezi terapeutickými metodami

 • verbální terapie
 • práce s tělem, uvolnění emocí, práce s dechem
 • biorelease masáže, vegetoterapie, práce na posturalitě
 • transpersonální témata, imaginace, archetypy, jemnohmotné energie

Biorelease masáže

Biorelease masáže jsou jemné relaxační masáže s terapeutickým zaměřením. Dostáváme se pomocí nich více do kontaktu se svým tělem a zapomenutými nevyřešenými konflikty, které společně s nastřádaným stresem uvolňujeme a tělo i celou naši osobnost tím léčíme.
Pomocí masáže se harmonizuje tok energie a uvolní se napětí pokožky, podkoží, svalů i pojiva, kloubů a okostnice. Tam kde se energie blokuje a hromadí se pracuje na jejím uvolnění a zklidnění, místa kde chybí se energetizují. Výsledkem je tělo, které je plné energie a přitom uvolněné, s posílenými sebeuzdravujícími schopnostmi. Takové tělo pak dokáže čelit stresu z okolí, umí hospodařit s vlastní energií a není tolik závislé na přísunu energie zvenku.
Biorelease masáže také pomáhají s psychosomatickými onemocněními jako jsou bolesti hlavy, pocity únavy, skleslosti nebo podrážděnosti, nespavost, deprese, stres, zažívací nebo gynekologické potíže.
Masírovat lze jak přes oblečení, tak olejem na holé tělo.
 

Energetické poradenství

 Tradiční indický systém čaker je ve spojení s moderními terapeutickými směry mocným nástrojem pro poznání sebe sama, svých slabin i předností. Můžeme pomocí něj posílit a rozvinout různé naše kvality. Díky jeho komplexnosti a jednoduché struktuře snadno pochopíme, které oblasti našeho já nám brání uskutečnit naše cíle a být šťastnými.

Každá z čaker, sedmi životních energií, uložených v energetických centrech podél páteře od kostrče až po temeno hlavy, má své kvality a přímý vliv na náš život:

 1. čakra: energie těla, fyzické a materiální bezpečí, spojení se zemí a tělem
 2. čakra: emoce, pocity, nasycení, vztahy a samota, hravost, užívání si, plynutí
 3. čakra: ego, vůle, vnitřní síla a jasnost, sebehodnota, osobní hranice
 4. čakra: sdílení s ostatními, otevřenost, láska, odevzdání se, svoboda, upřímnost, odvaha
 5. čakra: tvorba a kreativita, komunikace, jasné vyjadřování, naslouchání, přesvědčení
 6. čakra: intuice, jasnost, pozornost, vnitřní vize, moudrost, důvěra ve vnitřní vedení
 7. čakra: vědomí, spojení se spiritualitou, vesmírem, přesáhnutí dualit


V sezení pracujeme jak s esencí čakry, tak s obrannými mechanismy a strachy, které nám brání plně prožívat kvalitu čakry (např. odvahu, kreativitu, finanční hojnost, sexuální uspokojení) v našem životě. Nástrojem nám je uvědomování si cizích názorů, které se stali našimi přesvědčení aniž bychom je prožili (např. musím težce pracovat, abych měl peníze), nebo zastaralých vzorců chování, které nám kdysi sloužili, ale teď už nás brzdí. Proces podpoříme vhodnými meditacemi, imaginacemi, prací s energií a cvičením.

Na úvodním sezení zjistíme, zda je třeba pouze jedna konzultace nebo problém potřebuje dlohodobější (spolu)práci.

Samostatné jedno setkání vnese světlo do řešení jednoho samostatného problému a napomáhá Vám vyrovnat se se současnou nepříjemnou situací. Pracuje se zdroji uvnitř Vás nebo ve Vašem okolí. Získáte širší pohled na podstatu konfliktu, oprostíte se od "tunelového vidění" a uvidíte nové možnosti v řešení své situace. Pochopíte jednání a postoje protistran nebo se Vám osvětlí Vaše nevědomá spoluúčast na konfliktu.

Dlouhodobá spolupráce jde více do hloubky a můžete zde nahlédnout a opravit vzorce svého chování, které Vás opakovaně vedou do nepříjemných a konfliktních situací. Můžeme v ní poznat zdroj našich potíží a definitivně je odstranit nebo transformovat v náš růst, získání větší svobody a spokojenosti. V prvním sezení se domluvíme co by mělo být výsledkem naší spolupráce a určíme její délku.

Jak probíhá individuální sezení?

Setkání trvá 70 minut. Na začátku si povíme na jaké téma se dnes chceme podívat, případně co se v tomto tématu odehrálo od minulého setkání. Dále pokračujeme podle aktuální potřeby verbálně v sedě, nebo v leže na masážním lehátku, kde je tělo více uvolněné a jsme schopni s ním lépe navázat kontakt. Možností je také práce s dechem, emocemi a různé varianty konstelační práce v prostoru. Na závěr budete mít dostatek času nové poznatky a pocity vstřebat a reflektovat.