Párové poradenství

V poradenství pro partnerské páry se zaměřujeme zejména na zdrojová místa vztahu, vzájemnou komunikaci a vnímání se ve vztahu navzájem. Každý pár časem začne zažívat konflikty, nebo naopak odcizení se, otupění vztahu. Čím větší je konflikt, tím větší potenciál pro oba partnery skrývá.

V sezení hledáme jak se vrátit ke zdrojovým místům vztahu, jak o ně pečovat a nechat je prosvětlit chvíle konfliktů. Zlepšíme komunikaci v páru a pochopíme jak to kdo myslel a nebo proč tak jednal. Nejen že to pochopíme, ale najdeme i motivaci v pozadí - osobní strachy i lásku a touhu. Práce na sobě ve vztahu je velmi transformativní. Zdravý vztah je navíc podpůrný pro individuální řešení osobních témat.

Používám techniky čtení energie, práce s dynamikou vztahu a vědomou komunikací a společně objevujeme rozdíly v mužsko-ženské polaritě.

Mužsko-ženská polarita

V některých vlastnostech jsou muži a ženy tak jiní, že nám připadá, že si spíš budeme rozumět se stejným pohlavím z opačné části zeměkoule, než partnerem, který vyrostl a celý život žije ve stejném městě jako my. Kouzelné na tom ale je to, že co nám brání v komunikaci a pochopení v páru, nás v jiných oblastech, např. sexualitě, energetizuje, láká a naplňuje.
Práce s mužsko-ženskou polaritou má obrovský potenciál pro zlepšení našich partnerských vztahů, ale i nalezení své vlastní mužské nebo ženské identity.

Proč hledat své mužské nebo ženské vlastnosti?

Moderní společnost nás tlačí do bezpohlavní konformnosti. Muži, místo zdravé síly, struktury a odhodlání, jsou buď slabí, neschopní akce, nebo naopak netolerantní a agresivní. Ženy nejsou láskyplné, pečující a vášnivé, ale náladové nebo panovačné.

Čím blíže se dostáváme ke své mužské nebo ženské podstatě, tím více se budeme cítit jako doma a budeme si jisti oprávněností svých projevů a jednání. Budeme mít harmonické a zároveň dynamické, živoucí partnerství, v kterém se budeme cítit naplněni a v kterém nikdy nebude nuda :-)

Pracujeme zde jak s našimi přesvědčeními a zvyky, tak naší energií. Pracujeme individuálně, s partnerskou dvojicí, nebo v mužských a ženských skupinách, kde můžeme zažít podporu stejného pohlaví. Práce na sobě skrze partnerský vztah je rychlá a efektivní, často se však však zdá být procházkou po ostří nože :-)